سفارش تبلیغ
صبا ویژن

سیاست

نمایندگانی که نماینده نیستند!

    نظر

از نکات عجیب و غریبی که در ایران اسلامی وجود دارد پدیده ای بنام ((نمایندگان بیکارمجلس)) است نمایندگانی که در مجلس حضور دارند اما فارغ از هرگونه مسئولیت پذیری در هیچ یک از وظایف نمایندگی شرکت فعال ندارند و بنظر می رسد کار دیگری را در صحن مجلس انجام میدهند که وقت رسیدگی به وظایف نمایندگی را ندارند!
شاید جلسه استیضاح وزیر نیرو را دیده باشید.
تعداد آرای موافق استیضاح 101
تعداد مخالفان استیضاح 102
و تعداد آرای ممتنع 6 برگ رأی بوده است
که جمع کل این آرا می شود 209 رأی!
و اما تعداد نمایندگان حاضر در مجلس را می شماریم : 246 نفر
براستی لبخند بزنیم یا گریه کنیم ؟   :-) یا :-(   ؟؟؟؟
و این بدین معناست که از 246 نماینده ای که در مجلس حاضر بوده اند ، 209 نفرشان رأی داده اند و 37 نفر دیگر ، حتی به خود زحمت نداده اند رأی ممتنع بدهند!
طبق عقل و قانون ، هر نماینده ای می تواند یا موافق باشد ، یا مخالف و در صورتی که به جمع بندی نرسیده باشد رأی ممتنع دهد اما بعضی از کسانی که بر کرسی های قانونگذاری کشور ایران لم داده اند ، نه موافق اند ، نه مخالف اند و نه بی نظر هستند ؛ واقعاً جالب است!
و متاسفانه کسی هم نیست از این ها بپرسد شما که حتی رأی ممتنع هم نمی دهید ، اساساً آنجا چه می کنید؟ اگر موافق یا مخالف نیستید ، رأی ممتنع که می توانید بدهید. واقعاً انداختن یک رأی به داخل گلدان رأی گیری این قدر سخت و طاقت فرساست؟!
مردم که شما را نفرستاده اند مجلس تا مظهر بی تفاوتی باشید.  واقعاً وقتی در مساله جنجالی و پر سر و صدایی مانند استیضاح این گونه بی تفاوتی طی می کنید ، در سایر امور چه خبر است؟
البته این مساله تازگی هم ندارد و خیلی اوقات ، تعداد آرای موافق و مخالف و ممتنع در مجلس از تعداد کل حاضرین کمتر است که این موضوع نشان می دهد بعضی نمایندگان اصلاً حواس شان به آنچه در مجلس می گذرد نیست!
مثلاً در استیضاح ماه گذشته وزیر راه و ترابری هم 242 نماینده در جلسه حاضر بودند که 234 نفر در رأی گیری شرکت کردند و 8 نفر حتی رأی ممتنع هم ندادند و حالا در استیضاح وزیر نیرو ، این 8 نفر شده اند 37 نفر!
در واقع می توان گفت عده ای از نمایندگان مجلس ، اساساً نه موافق اند ، نه مخالف اند ، نه ممتنع اند و نه هیچ چیز دیگر ، آنها فقط در مجلس حضور دارند!
واقعا آیا پولی که از نمایندگی مجلس میگیرند حلال است ؟!

                                        *************************************************
چند ساعت دیگر سال 1390 تحویل میشود و دهه 80 نیز به پایان می رسد . و دهه 90 شروع می شود . یادمان باشد به فرموده  ی امام جعفرصادق علیه اسلام در قرن رحمت بسر میبریم و مطمئنا بیداری اسلامی منطقه طلیعه ی بر  آن صبح زیبای ظهور است انشاء الله
اللهم عجل لولیک الفرج ...