سفارش تبلیغ
صبا ویژن

سیاست

ما را نقد نکنید!

جناب آقای رئیس جمهور محترم که خود را طرفدار پر و پا قرص نقد معرفی می کنند چندی قبل در جمع اساتید دانشگاه برآشفته شدند و گفتند چرا عده ای کم سواد توافقنامه ژنو را نقد می کنند و ... که قضیه اش را قبلا گفتیم و چند روز بعد که واکنش های مختلفی انجام گرفت این صحبت به گونه ای تصحیح شد. و اما اخیرا جناب ایشان در افتتاحیه نمایشگاه کتاب فرمودند " از همه می خواهم با شناسنامه صبحت کنند و بگویند از جانب کدام گروه صحبت می کنند " !
جناب رئیس جمهور عزیز ببخشید که بدون شناسنامه صحبت می کنم ، اینجانب بنده حقیر خدا ، کارشناس ارشد علوم سیاسی و از جانب خودم صحبت می کنم و عرض می کنم شما که اهل حوزه هستید و از ما بهتر می دانید که مولای متقیان علی علیه السلام فرمودند : انظر الی ما قال و لا تنظر الی من قال ( نگاه کن ببین چه گفته شده است ، نگاه نکن ببین چه کسی این را گفته است) 
بدنبال گوینده و شناسنامه و این حرفها نباشید ببینید چه گفته شده است . شما اهل فضل و دانش هستید هم حوزه را دیده اید و هم دانشگاه را . پس برای شما که عالمید مهم نباشد که چه کسی می گوید ، مهم سخن شخص است . اگر عقلانی می گوید بپذیرید که کلما حکم به العقل حکم به الشرع و کلما حکم به الشرع حکم به العقل .

البته اگر واقعا بدنبال نقد هستید این راهش است و اگر نمی توانید نقد را بربتابید که شواهد و ظواهر این چنین نشان می دهد ، ژست روشنفکری نگیرید و خیلی راحت اعلام کنید ما را نقد نکنید!
یک خصلت دولت قبل این بود که می گذاشت حسابی نقدش کنند و کار خودش را می کرد! شما می خواهید ژست بگیرید که ما مثل دولت قبلی نیستیم و ادعای نقدپذیری می کنید در حالیکه در عمل چنین نیستید . صادق باشید که النجاه فی الصدق ... یاعلی