سفارش تبلیغ
صبا ویژن

سیاست

هشدار

    نظر

انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسید
جناح اصلاح طلب و اعتدالیون سرمست از پیروزی در تهران هستند و تهران را اصل می دانند و اصولگراها را بازنده می دانند!
اصولگرایان سرمست از پیروزی در کشور و دلگیر از شکست در تهران ، ولی باز هم خود را برنده می دانند چرا که اکثر کرسی های مجلس و خبرگان را در اختیار دارند! 
اول سخنی با گروه اول:
شما که این روزها بسیار خوشحالید یادتون نره در استان تهران از تعداد کل آراء 4500894 ، جناب آقای هاشمی تنها 2301492 رای را به خود اختصاص داده است و این یعنی 51/13% آراء و تعداد 2199492 نفر به شما رأی ندادند و شما را قبول ندارند و این یعنی 48/86 % از مردم شرکت کننده در انتخابات مجلس خبرگان رهبری! این تعداد کم نیستند! یک اقلیت بسیار قوی هستند. باید دقت کنید و در موقع سخن گفتن از آنها احتیاط به خرج دهید چرا که انتخابات ریاست جمهوری 96 نزدیک است و این مردم که رأی ندادند مترصد آن روز هستند و حتی آنها که رأی دادند بعید نیست از نظرشان عدول کنند و کفه را به نفع حریف سنگین کنند . همانطور که در ریاست جمهوری 1384 اینکار انجام گرفت و همانطور که در انتخابات مجلس سال 78 شما نفر سی ام تهران شدید و مجبور شدید انصراف دهید! به هوش باشید و از دایره عدالت خارج نشوید و به مخاطبان منتقد خود احترام بگذارید که انسان های شریفی هستند و همین پذیرفتن رای مخالف و تمکین به آن نشانه بلوغ سیاسی و اجتماعی آنهاست.
و اما سخنی با گروه دوم :  
شکست تمامی نامزدهای اصولگرا در دهمین دوره انتخابات مجلس در تهران یک چرخش قدرت و نخبگان است. مهندس باهنر به خوبی فضا را رصد کرد و در انتخابات شرکت نکرد چرا که میدانست این انتخابات از آن او نخواهد بود! اصولگرایان یک اشکال عمده دارند و آن اینست که تمامیت خواه هستند و بین خودشون نمیتونند جمع واحد ایجاد کنند و حتی جمع هایی که بوجود می آورند یک جمع برخواسته از همه ی گروه های تشکیل دهنده جبهه اصولگرایان نبود! بسیاری اعتراض داشتند. شاید بایستی به جوانان اعتماد بیشتری می شد! در آن صورت حتی اگر رای نمی آوردید تا به این حد ناراحتی به وجود نمی آمد . تنگ کردن دایره اصولگرایی به اصولگرایان ضربه زد! اصولگرایی یک گفتمان است اما باید به خرده گفتمان های درون خود بها بدهد و از دگم اندیشی و تک گفتمانی دست بردارد. آنقدر تند رفتید که نعمتی و لاریجانی و جلالی به سمت جناح مخالف رفتند! ( کارشون رو تایید نمیکنم و آنها هم مقصرند) ولی میشد با ریش سفیدی و جمع بین خرده گفتمان های موجود به یک جمع بهتری رسید انتقاد خوب است اما اگر در انتقاد کردن حرمت مورد انتقاد رعایت نشود ای بسا تاثیر عکس دارد!!
یکی دیگر از اشکالات جبهه اصولگرایی عدم انسجام همیشگی است . اینکه فقط برای انتخابات بخواهید یک انسجام زورکی و نصفه و نیمه بوجود بیاورید کارساز نیست!!
عارف در این انتخابات 48/81% آراء تهران را بدست آورد و در انتخابات اول شد! این یعنی 51/18 % از شرکت کنندگان به وی رای ندادند! شما میتوانستید این رای را از آن خود کنید اگر همه را می دیدید و به همه سلایق درون اصولگرایی بها می دادید.  
والسلام - والعاقبه للمتقین